A rendezvény célja a magyar népdal népszerűsítése, eddig ismeretlen tehetséges énekesek felfedezése.
Részvételi tudnivalók.
Részt vehet bárki, aki nem végzett énekszakot zeneművészeti akadémián vagy főiskolán, nem engedélyezett énekes, betöltötte 12. életévét.
A versenyző elküldi az orbannagy@gmail.com címre jelentkezési lapját, amelyen a következő adatokat kérik feltüntetni: név, születési adatok, lakcím, telefonszám, foglalkozás, villámpostacím, az előadásra kerülő dalok címe, tájegysége, kottája (tájékoztató jellegű), az énekes hangmagasságának megfelelően és a dalok szövege. Akinek van rá lehetősége hangzó anyaggal is jelentkezhet. A szervezőbizottság névre szóló meghívóval visszaigazolja a jelentkezést és tájékoztatja a versenyzőt a legfontosabb tudnivalóktól.
Az énekverseny zenei anyaga
Minden versenyzőnek két dalcsokorral, vagy egy dalcsokorral és egy balladával kell jelentkeznie. Egy dalcsokor 2-3 népdalból áll. Ajánlatos a régi típusú magyar dalkincsből meríteni.
A versenyzők kérhetnek KÓTA térségi szintű minősítést. Színvonaltól függően „Minősült", „Dicséretes" vagy „Kiváló" fokozatokat érhetnek el. A döntőbe jutott versenyzők a KÓTA országos népzenei szintű minősítését kérhetik, ahol elérhetik a Bronz, Ezüst vagy Arany, illetve a legjobbak az Arany Páva minősítési fokozatot.
Díjazás
A verseny első három helyezettje jogot nyer a november 12-13-án megrendezésre kerülő kárpát-medencei döntőn való részvételre.